Problémy s bradavkami - Multi-Mam CZ

Bolestivé a poraněné bradavky spolu s bolestí, kterou trpí, dokážou otřást důvěrou matky ve své schopnosti kojit a mohou narušit její vztah s dítětem, protože každé kojení představuje agónii a nikoli krásně strávený společný čas. Bolestivé bradavky mohou také zabránit ejekčnímu reflexu (vystřikování mléka).

Matku začne sužovat napětí a otevírá se bludný kruh, který často vede k předčasnému odstavení. Matce bychom měli nabídnout nejmodernější prostředky pro úlevu od příznaků a urychlené hojení, protože tak lze předejít předčasnému odstavení dítěte. Základem je, aby matce někdo dokázal dobře poradit.

Nejdůležitější je správná poloha dítěte a přisátí, protože tak lze předejít jedné z hlavních příčin bolestivých bradavek. Když dítě není správně přisáté a v ústech má pouze bradavku, dojde k jejímu poranění při tření o přední patro dítěte.

Pro matku, která má poraněné bradavky, však může hlavní problém spočívat nikoli v rychlosti uzdravení bradavek, ale v tom, jak rychle dosáhne úlevy od bolesti.